WELLNESS

Víkendový relaxační pobyt s možností masáží

MasážePřijďte se zrelaxovat do krásného prostředí mezi vinice.

Nabízíme vám odpočinek, možnost masáží, použití vířivky. Rádi vám zapůjčíme kola pro výlety a navrhneme kam za zajímavostmi, …

Cena víkendového pobytu pro 2 se snídaní 2990,- Kč. V ceně pobytu je použití vířivky a láhve vína.

Nabídka masáží

Masáže jsou dostupné pouze po předchozí rezervaci.
Mgr. Jana Hofmanová, objednávky na tel: 722 051 956

Klasická masáž

55 minut 650,- Kč / 26 €
Nohy (35 minut) 450,- Kč / 18 €
Šíje (20 minut) 380,- Kč / 15 €
ABS (45 minut) antiblok záda 500,- Kč / 20 €
Komplet (80 minut) 850,- Kč / 34 €

Segmentová masáž

Výběr ze sestav záda, šíje, hlava (45 minut) 650,- Kč / 26 €
Antistres (šíje, hlava – 30 minut) 450,- Kč / 18 €

Reflexní masáž

Masáž chodidel (35 minut) 500,- Kč / 20 €
Reflexní na plosce + záda (55 minut) 700,- Kč / 28 €

Lymfatická masáž

Lymfa 60 minut 680,- Kč / 27 €
Lymfa 90 minut 850,- Kč / 34 €
Lymfa 120 minut 1100,- Kč / 44 €

Lávové kameny

45 – 120 minut 700,- až 1.300,- Kč
28 až 52 €

Ceník je platný od 1.2.2022

Klasická masáž

Klasická masáž je vynikající prostředek k odstranění bolesti, navození dobré nálady, pohody, povzbuzení energie a zotavení svalstva. Přispívá k prokrvení svalů a tím napomáhá k vyplavení únavových látek a urychlení celkové regenerace. Pravidelným promasírováním těla a nejvíce namáhaných partií je možné předcházet vážným zdravotním obtížím např. bolestem svalů, šlach a kloubů. Účinná je také při bolestech hlavy, způsobených zatuhnutím šíjových svalů a krční páteře.
Masáž má kladný vliv na duševní stav člověka. Odstranění psychické únavy a stresu je součástí relaxačního účinku masáže. Pocit znovuzrození a nabití nové energie po kvalitní masáži zkrátka nic nenahradí.

Klasickou masáží je možné ošetřit celé tělo. Záda, šíji, ruce, nohy, chodidla, břicho, hrudník v samostatných masážních celcích nebo v libovolných kombinacích.

Klasická masáž ABS

Varianta klasické masáže pro záda. Provádí se s důraznějším přítlakem. Je zaměřena na odstranění spasmů v problematických partiích. (křížová oblast, SI skloubení, oblast mezi lopatkami, šíjové svaly a krční páteř).

Lymfatická masáž

Manuální lymfatická masáž posiluje, uvolňuje a čistí lymfatický systém v těle. Lymfatický systém se velmi podobá krevnímu, ale je mnohonásobně jemnější. Zajišťuje v těle odplavení toxických a odpadních látek. Je to přirozená čistička našeho těla. Lymfatický systém je také nedílnou součástí imunitního systému.
Pokud lymfatický systém dobře nefunguje, dochází v podkoží k hromadění vody, tuků a odpadních látek. Mohou vznikat otoky nohou, břicha nebo celého těla.

Manuální lymfatická masáž je důležitá jako prevence vzniku lymfatických otoků. Doporučujeme ji využít při detoxikaci těla a k podpoře imunitního systému. Lymfatická masáž hlavy je účinná při otocích v oblasti obličeje, při bolestech hlavy a migrenózních stavech. Lymfatická masáž mírní projevy celulitidy a stárnutí kůže.

Reflexní masáž na plosce nohy

Reflexní masáž na plosce nohy je stará několik tisíc let a je založena na myšlence, že na chodidle a dlaních existuje množství bodů a plošek, které korespondují s jednotlivými orgány a částmi těla.
Reflexní masáž využívá stimulaci (speciální masáž) reflexních plošek na chodidlech a nártech. Touto stimulací dochází k uvolnění napětí, bloků v reflexních cestách a tím k zlepšení kondice vnitřních orgánů. Mačkáním nebo hlazením reflexních plošek můžeme orgán posilovat, pokud pracuje nedostatečně a potřebuje dodat energii, nebo naopak uklidnit, je-li ve stavu akutní bolesti.
RM výrazně podporuje navození tělesné harmonie a aktivuje schopnost „samouzdravení“ organismu. Pomocí RM je možné diagnostikovat vnitřní nerovnováhu člověka a nalézat někdy skryté příčiny zdravotních problémů.

Součástí masážního bloku je i reflexní uvolnění krční páteře, tzv. měkká reponace (technika Patakyových), což je podmínkou duševní a fyzické rovnováhy v těle.

Reflexní segmentová masáž

Segmentová masáž se provádí bez použití oleje nebo jiných masážních prostředků. Jemnou manipulací s kůží, podkožím a fasciemi dochází k uvolnění spasmů a ošetření reflexně vyvolaných bolestivých změn tzv. hyperalgických zón. Některé bolesti mohou být způsobeny poruchou nebo přetížením vnitřního orgánu. Segmentová masáž působí na reflexní nervový oblouk a pomáhá odstranit bolesti, které přetrvávají ve svalech. Je jemnějším vstoupením do vegetativního systému a nechává prostor, aby se tělo „vyladilo samo“, přesto může být účinnější než klasická masáž.

Magic hot stones (masáž horkými lávovými kameny)

Masáž lávovými kameny vychází z prastaré techniky obyvatelů Havajských ostrovů. Jedinečnost spočívá v použití horkých lávových kamenů ve spojení s prvky havajské masáže.
Kameny, které svojí vibrací a teplem ovlivňují energetické dráhy v těle, působí blahodárně na mysl a perfektně uvolňují zatuhlé svaly.
Tato masáž má velký relaxační účinek na celý organismus. Podporuje krevní oběh a lymfatický systém, uvolňuje ztuhlé svaly, napomáhá detoxikaci organismu, zlepšuje spánek. Důraz je kladen na uvolnění psychického napětí a navození duševní pohody. Na konci masáže přichází hluboké uvolnění a pocit vyrovnanosti. Nabuzení a prohřátí vydrží často i několik dnů.
Ve spojení s vhodnou aromaterapií je skutečným požitkem a jednou z nejluxusnějších masážních terapií.

Tato masáž může být provedena jako částečná, nejlépe však jako komplexní celotělová procedura. Jen v tom případě je možné procítit její krásu a jedinečnost!

Trigger points (spoušťové body)

Masáž spoušťových bodů ošetřuje zatuhlé body (uzlíky), které se projevují zvýšeným napětím a bolestivostí.
Jakmile dojde k ztuhnutí svaloviny a vytvoření spoušťových bodů, příslušný sval se stáhne, ztrácí elasticitu a poddajnost. Spoušťové body vznikají mechanickým poškozením nebo přetížením. Každý z nás si může poškodit sval i nečekaným dopadem při běžném skoku, spaním v nesprávné poloze, nevhodným umístění počítače a sezení, v důsledku špatného držení těla, nebo chronickým onemocněním.
Latentní spoušťové body vyvolávají ztuhlost a ochablost postižených svalů a omezují plný rozsah kloubů, jež tyto svaly ovládají. Tyto body nezmizí bez přímých uvolňovacích technik a snadno mohou ve svalech přetrvávat i několik let a vytvářet vzorec přenesené bolesti.
Trigger points therapy dokáže bolest svalů a bolesti v souvisejících oblastech však zmírnit. Pomáhá obnovit pružnost svalů a svalový rozsah.

Kontraindikace masáží

Situace, kdy manuální masáž nelze provádět, je nevhodná nebo dokonce zakázaná:

Horečka, zhoubné nádory, kožní hnisavé onemocnění, plísňové kožní onemocnění, křečové žíly, poruchy krvácivosti, akutní záněty vnitřních orgánů, akutní záněty kloubů, těhotenství (platí částečný zákaz)

Lymfatická masáž – zhoubné nádorové onemocnění, akutní zánětlivé onemocnění, křečové žíly, akutní infekční onemocnění, horečnaté stavy, nekompenzovaná hypertenze, po operaci srdce
Reflexní masáž – transplantovaný životně důležitý orgán
Segmentová masáž – Bechtěrevova choroba, těhotenství.
Hot stone masáž – Nekompenzovaný vysoký krevní tlak, zvýšená citlivost na teplo, těžké onemocnění srdce a krevního oběhu, narušená kůže, sluneční a jiné popáleniny, horečka, virová a kožní onemocnění, nedávné operace, těhotenství, klaustrofobie

Možnost sportovního vyžití.

V našem penzionu si můžete zahrát jak plážový volejbal, tak se v klidu oddávat hře petanque. Pro děti nabízíme zapůjčení míčů či kolečkových bruslí. Na vlastních kolech či kolech z naší půjčovny můžete vyrazit do širokého okolí. Pokud vás kolo unaví, odpočiňte si na břehu řeky, kde na oblázkové pláži můžete zchladit unavené nohy.

V zimě, když počasí dovolí zamrznout blízkým rybníkům vám rádi zapůjčíme zimní brusle, či jinou zimní výbavu. Pokud se rádi díváte na svět z koňského hřbetu zajistíme vám možnost projížďky na koních.

Pro vaši rodinnou oslavu zajistíme vše potřebné, rádi vám zajistíme slavnostní oběd či večeři pro oslavu vč. hudební produkce. Svatba ve vinici a pohoštění v naší restauraci bude určitě skvělým zážitkem… Pro firmy nabízíme zajištění team-buildingových aktivit a víkendových programů vč. možností zapůjčení dataprojektoru a školící místnosti.

Projížďka na koni