NAŠE VÍNO

Naše vína Všechny naše vinice obhospodařujeme ekologickým způsobem. Vinice Stará hora leží na okraji chráněného území Kamenná Hora. Jedná se o rozhraní Českého masivu a západních Karpat. Granitoidní podloží dodává Sauvignonu, který tam pěstujeme jedinečný charakter a v aroma převážně černý rybíz s tóny květu černého bezu a plodů angreštu. V meziřadí vinice roste původní flora suchých oblastí a v některých se ještě vysévají bohatě kvetoucí rostliny.

Tím, že se o půdu staráme velmi pečlivě a keře révy ošetřujeme ekologickými přípravky se nám příroda odměňuje návratem původních živočichů a rostlin. Ve vinici s můžeme setkat s jedinci kudlanky nábožné, ještěrky zelené, či pozorovat skupiny různých druhů motýlů. Vinice ve Strachoticích je sice vzdálena vzdušnou čarou od Staré hory necelé 4 km, ale již leží na podloží úplně odlišném, složeném z mořských a sladkovodních naplavenin a spraší. Kolem vinic vysazujeme i staré odrůdy stromů, např. oskeruše.

Nezatěžování révy vinné velkým počtem hroznů je další důležitou součástí celkového přístupu k vinicím. Réva je stříhána pouze na jeden tažeň a úroda redukována na max. 1,5 kg hroznů na jeden keř. Hrozny se sbírají výhradně ručně a ihned zpracovávány šetrnou moderní technologií zahrnující vibrační stůl, mlýnkoodstopkovač, šetrné čerpadlo a kvalitní hydraulický lis. Následně se víno školí v nerezových tancích. Červené víno ve vinifikátoru. Červené víno po nalahvování je dále uskladněno ve starém pískovcovém sklepě v Novém Šaldorfu, v hloubce až 12 m při stálé teplotě 9°C a stejnoměrné vlhkosti.

Pro rozšíření sortimentu našich vín každým rok vybíráme ty nejlepší hrozny max. dvou odrůd z těch nejlepších vinic v Novém Šaldorfu. Při výrobě je kladen důraz nejen na zachování odrůdového charakteru ale i původu hroznů Znojemské vinařské podoblasti nabízející svoji jedinečnost

Nabídka biovín

vína vyrobená z hroznů z vlastních vinic

Ryzlink rýnský 2018 pozdní sběr suché
Strachotický vrch
Champion výstavy Biovíno 2021, zlatá medaile Festwine 2020,2021
alk. 13 % 350 Kč
Sauvignon 2021, pozdní sběr, suché
Stará hora
alk. 13,5 % 240 Kč
Viognier 2020 zemské suché
Stará hora
alk. 12,5% 190 Kč
Viognier 2018 zemské polosuché
Stará hora
alk. 12,5% 190 Kč
Hibernal 2020 suché
Stará hora
alk. 13% 190 Kč
Hibernal 2020 polosuché
Stará hora
alk. 13% 190 Kč
Rulandské modré rosé 2020 suché
Strachotický vrch
alk. 12,5% 190 Kč
Pálava 2020 polosladké
Stará hora
alk. 13% 220 Kč
Rulandské modré 2018 pozdní sběr suché
Strachotický vrch
alk. 13% 190 Kč

 
Obchodní slevy dle dohody
Ceny vč. DPH
Rozbory k dispozici po vyžádání
Všechna vína v nabídce jsou certifikována BIO (CZ-BIO-003)