NAŠE VÍNO

Naše vína Všechny naše vinice obhospodařujeme ekologickým způsobem. Vinice Stará hora leží na okraji chráněného území Kamenná Hora. Jedná se o rozhraní Českého masivu a západních Karpat. Granitoidní podloží dodává Sauvignonu, který tam pěstujeme jedinečný charakter a v aroma převážně černý rybíz s tóny květu černého bezu a plodů angreštu. V meziřadí vinice roste původní flora suchých oblastí a v některých se ještě vysévají bohatě kvetoucí rostliny.

Tím, že se o půdu staráme velmi pečlivě a keře révy ošetřujeme ekologickými přípravky se nám příroda odměňuje návratem původních živočichů a rostlin. Ve vinici s můžeme setkat s jedinci kudlanky nábožné, ještěrky zelené, či pozorovat skupiny různých druhů motýlů. Vinice ve Strachoticích je sice vzdálena vzdušnou čarou od Staré hory necelé 4 km, ale již leží na podloží úplně odlišném, složeném z mořských a sladkovodních naplavenin a spraší. Kolem vinic vysazujeme i staré odrůdy stromů, např. oskeruše.

Nezatěžování révy vinné velkým počtem hroznů je další důležitou součástí celkového přístupu k vinicím. Réva je stříhána pouze na jeden tažeň a úroda redukována na max. 1,5 kg hroznů na jeden keř. Hrozny se sbírají výhradně ručně a ihned zpracovávány šetrnou moderní technologií zahrnující vibrační stůl, mlýnkoodstopkovač, šetrné čerpadlo a kvalitní hydraulický lis. Následně se víno školí v nerezových tancích. Červené víno ve vinifikátoru. Červené víno po nalahvování je dále uskladněno ve starém pískovcovém sklepě v Novém Šaldorfu, v hloubce až 12 m při stálé teplotě 9°C a stejnoměrné vlhkosti.

Pro rozšíření sortimentu našich vín každým rok vybíráme ty nejlepší hrozny max. dvou odrůd z těch nejlepších vinic v Novém Šaldorfu. Při výrobě je kladen důraz nejen na zachování odrůdového charakteru ale i původu hroznů Znojemské vinařské podoblasti nabízející svoji jedinečnost