VÝLETY

Znojmo
Dle Vašeho přání Vám rádi naplánujeme jedno i vícedenní pobyt u nás, vč. návštěvy Národního parku Podyjí, královského města Znojma, míst opředených bájemi, zajímavých kulturních, přírodních či technických památek v okolí Strachotic, celého Znojemska i sousedního Rakouska, vč. možnosti návštěvy aktuálních kulturních akcí.

Disponujeme půjčovnou vlastních člunů.
Poznejte řeku Dyji trochu jinak. Zajistíme vám odvoz na místo odplutí i si pro vás zase přijedeme. Doporučujeme trasu průzkumnickou po Dyjsko mlýnském náhoně cestou jako v pravěku. Pro klidnější povahy je vhodná trasa po řece Dyji, tok je pomalý a vhodný i pro rodiny s malými dětmi. Při plavbě najdete místa vhodné pro malou zastávku s malými štěrkovými plážemi. Koupání v Dyji bude jistě skvělým osvěžením při vaší plavbě.

Na kole se od nás dá vyjet prakticky kamkoliv. Náš penzion je přímo na křižovatce cyklistických tras jak mezinárodních. Můžete si u nás jen odpočinout, ochutnat naše vína, občerstvit se a nebo můžete náš penzion využít jako základnu pro vaše výlety (jedna z hlavních cyklotras Rakouska Ein Tal am Rad) či regionálních – Moravské vinařské stezky. Rádi vám pomůžeme s výběrem vhodných tras dle obtížnosti.
Samozřejmostí je cykloservis, náhradní díly, mytí kol, možnost vyprání oblečení, poskytnutí tištěného cykloprůvodce okolí, kontakty na prodejny kol doporučíme Vám dobré restaurace na cestě.

A co máme pro vás v zimě?

Za necelou hodinku a půl můžete nazout lyžáky ve známém rakouském středisku Stuhleck a zalyžovat si na skvělé sjezdovce, večer pak relaxovat u nás ve vířivce a při dobré sklence vína se podělit o vaše zážitky.

Doporučená místa k turistice v oblasti Znojmo a okolí

Slup

nádherná technická stavba vodního mlýna. Jedna z nejlépe udržovaných technických památek na Jižní Moravě. Jen 3 km od nás.

Jaroslavice

dominantou tohoto pohraničního městečka je bezesporu zámek, který je úžasný svou velikostí a krásou. Bohužel je veřejnosti nepřístupný, ale i procházka kolem něj a Jaroslavických rybníků, které patří k největším na Moravě je velmi příjemná. Jaroslavice jsou městečkem, kde se krásně zastavil čas.

Lampenberg

vyhlídka uprostřed vinic. Při cestě na jih nezapomeňte navštívit toto místo. Vyhlídka uprostřed vinic vám naskytne pohled jako v Toskánsku. Krásné terasové vinice a jižní slunce vás určitě dostane. Při cestě (tedy pokud pojedete v červnu) se můžete pokochat krásnou třešňovou alejí, kde třešně sahají až skoro na zem.

Ječmeniště

Rakousko

krása Dolnorakouských vesnic vás vrátí do minulého století. Bíle olíčené sklípky nabídnou nevšední vinařský zážitek (určitě ochutnáte místní Veltlín).

Retz

městečko blízko Znojma, historické centrum vás uchvátí.

Retzbach

Svatý kámen – Báje o Svatém kameni se vrací až do pravěkých dob. Existují zprávy o obětních darech a zázračných léčebných účincích. V jisté vzdálenosti se nachází zvláštní sloup a řetěz z kuličkovitých kamenů, který končí před Svatým kamenem. Toto prastaré pohanské kultovní místo u Mitterretzbachu je hlavní atrakcí první mezinárodní Wünschelrutské cyklistické stezky. Přímo vinařskou obcí Retzbach vede lehce sjízdná, asi 20 km dlouhá cyklotrasa k místům tajuplných sil. U deseti zastávek, kostela, obrazového sloupu a studny stojí tabule s vysvětlením, které názorně uvádí do světa silových polí a energetických proudů.